18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü düzenlenen çeşitli etkinliklerle İlçemizde kutlandı. Çanakkale Şehitlerini anma programı Saat 09.45'te Pınarbaşı Kaymakamlığı Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başladı.
      Törene; Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim DEMİRÇİN, Belediye Başkanı Sayın Mehmet YILMAZ, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amir V., Siyasi Parti Temsilcileri, Dernekler, Gazilerimiz, Şehit Yakınları, Kurum Amirleri ve vatandaşlarımız katıldı. Çelenk koyma programının ardından Şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi.
       Ziyaretin ardından Şehit Ramazan Akkaya Yatılı Bölge Orta Okulu Müsamere Salonunda ki programa geçildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrencilerimizin günün anlam ve manasına yönelik şiir ve kompozisyonlarını okuduğu anma programında sinevizyon eşliğinde Çanakkale destanımız çok anlamlı ve duygulu bir şekilde anlatıldı. Günün önemini anlatan tiyatro gösterisi ve etkinliklerle öğrenci ve katılımcıların o anların tekrar yaşanması sağlandı. Okulumuzda düzenlenen programın sonunda gelen davetlilere kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram edilerek program sona erdirildi.