İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na saat 09.30' da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih KABA tarafından konulmasından ardından, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile şanlı bayrağımızın göndere çekildi.
 
        Kutlamalar çerçevesinde Kaymakamlık Makamında yapılan etkinlikte İlçemiz Şehit Ramazan Akkaya İlkokulu öğretmeni Fatih YALÇIN, 1. sınıf öğrencisi  Zeliha Ebrar KAHRİMAN, 2. sınıf öğrencisi Ahmet Hakan KILINÇ, 3. sınıf öğrencisi Tunahan İNANDI, 4. sınıf öğrencisi Ece Nur EK  Kaymakamımız Halil İbrahim DEMİRÇİN’i  makamında ziyaret ettiler.
 
        Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaret esnasında, İlçe Kaymakamı Halil İbrahim DEMİRÇİN makam koltuğunu 1.Sınıf öğrencisi Zeliha Ebrar KAHRİMAN’a devretti. 
 
        Öğrencilerin ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduğunu ifade eden ilçe Kaymakamı Sayın Halil İbrahim DEMİRÇİN, kendisini ziyarete gelen öğretmen ve öğrencilerimize hediyeler takdim etti.
 
        Kaymakamlık ziyaretinden sonra, Kaymakam Halil İbrahim DEMİRÇİN, Belediye Başkanı Şenol YAŞAR, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Şehit Ramazan Akkaya Bölge Ortaokulu bahçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sevgili öğrencilerimizin hazıladığı çeşitli yarışmalar ve halk oyunu gösterileri sonunda program sona erdi.